Anja Madunić osvojila broncu na Juniorskom prvenstvu Europe

Na Juniorskom prvenstvu Europe, koje se održalo u Larnaci (Cipar), Anja Madunić članica Taekwondo kluba „Marjan" osvojila je brončanu medalju u kategorija +68 kg.

Anja je u prvom kolu slavila protiv Cipranke Zoi Panteli 24:6, a u borbi za medalju bila bolja od Španjolke Tanie Castineiri 15:7. U polufinalu je 17-godišnju Anju zaustavila odlična Ruskinja Ella Borisova s visokih 4:20.

U ukupnom poretku juniorke su zauzele drugo mjesto u Europi iza Ruskinja dok je u sveukupnom poretku juniora i juniorki Hrvatska završila na trećem mjestu iza Rusije i Turske.

Taekwondo klub Marjan je tako i ove godine nastavio niz vrhunskih rezultata i odličja na najvećim svjetskim i europskim smotrama. Anjina medalja je ujedno čak 48 odličje koje stiže u vitrine sa svjetskih i europskih prvenstava te olimpijskih igara, a o kontinuitetu stvaranja sportaša govori činjenica da je Anja 22 sportaš u klubu kojem je to pošlo za rukom.