Europski kup nacija: Hrvatska - Cipar 46:24

Hrvatska ragbi reprezentacija došla je do svoje druge pobjede iz dvije utakmice nove sezone Europskog kupa nacija. Pred punim tribinama Starog placa, naši su reprezentativci bez  svladali Cipar te uz osvojeni bonus, uoči utakmice s najjačim protivnikom ove jeseni, starim poznanicima Izraelcima ( 27.10. na stadionu Stjepan Spajić u Zagrebu), s novih 5 bodova zasjeli na prvo mjesto.
Tomislav Burazin na ovom je susretu upisao svoj 50. nastup za hrvatsku reprezentaciju, a prigodnu zahvalnicu mu je prije početka utakmice predala legenda hrvatskog ragbija, Nadin Denis Puljiz

Hrvatska je od samog početka odlučno ušla u utakmicu te povela u 10. minuti polaganjem Marina Vlajčevića, a vrlo brzo uz još dva polaganja Plazibata i pretvaranje Jasona Newtona, postavlja rezultat na 17:0. Naši reprezentativci apsolutno dominiraju sve do kraja prvog dijela, kada Cipar presijeca jednu loptu i dolazi do svojih prvih poena, a ubrzo nakon toga još jednim polaganjem i pretvaranjem smanjuje svoj zaostatak na samo 3 razlike.

U trećoj minuti nastavka Hrvatska radi duplu kaznu te Cipar sa sedam poena prelazi u vodstvo od 17 – 21, a nakon toga iz nove kazne povisuje na 17 – 24. Naši igrači tada ponovno preuzimaju sve u svoje ruke te se gosti do kraja susreta gotovo više i ne vide na terenu. Za izjednačenje prvo polaže Krešimir Čorić, a nakon toga se do konačnih 46:24 još redaju polaganja kapetana Nika Jurišića, Jasona Newtona i Luke Rossa.

Hrvatska: 1. Miljak, 2. Čorić, 3. Biškić, 4. Budimir, 5. Perić, 6. Owen, 7. Ozich, 8. Rowe, 9. Newton, 10. Ayoub, 11. Grčić, 12. Jurišić, 13. Rudić, 14. Vlajčević, 15. Plazibat, Brčič, Brečić, Šarić, Jurčević, Đurović, Rosso, Burazin, Pavlović.