Hajduk i dalje bez pobjede u 1.HNL

Nogometaši Hajduka još uvijek su bez pobjede u domaćem prvenstvu nakon što su u nedjelju u 5. kolu 1. HNL pred oko 1500 gledatelja kod  Intera u Zaprešiću  odigrali 2-2.

Inter je poveo u 15. minuti kada je Čeliković prošao po lijevom boku i  ubacio za  Andrića, koji glavom pogađa mrežu.

U 49. minuti Hajduk dolazi do izjednačenja zahvaljujući pogotku 18-godišnjeg Ante Palaverse koji je sa 20 metara svladao Kelavu.

Inter ponovno vodi u 57. minuti pogotkom  Marka Vukčevića.

Hajduk ipak uspijeva doći doći do remija, i to iz penala u 75. minuti kada je Prenga u kaznenom prostoru srušio Mirka Ivanovskog i sudac pokazuje na bijelu točku, a Ivanovski pogađa za konačan rezultat 2:2.

Policajci naknadno pristiglim navijačima Hajduka nisu dopustili unošenje transparenata s porukama i njihovo razvijanje na tribini, a zbog toga su Torcidaši koji su već bili na stadionu sredinom prvog dijela pokušali solidarno i demonstrativno napustiti stadion. Snage sigurnosti im to nisu dopustile, ali navijači Hajduka ustrajali su u namjeri da napuste tribinu i policija je onda na to reagirala bacanjem suzavca.