RK Nada – RK Sinj   38:12  (17:5)

Igralište RK Nada (Stari plac)   Gledatelja: 200

Nada: Boko, Čorić 10, Kordun, Perić, Tomaš, Kodžić, Đurović, Popović, Antić, Rosso 8, M.  Vlajčević, Marjančević 5, Rudić, Markić 5, Plazibat 5, Borozan, Grubišić, Boljat, Draganić 5, Abramušić, Žunić, B. Vlajčević, Ivica.

Sinj: Žigo, Brčić, Mastelić, T. Miloš 5, Brčić-Sušak, Penić, Budimir, M. Miloš, Jukić, Prološčić 2, Efendić, Vučemilo 5, Grčić, Maras, Filipović-Grčić, Labrović, Šolto i Cvrlje.

Ragbijaši Nade su uvjerljivom pobjedom nad momčadi Sinja rezervirali mjesto u finalu državnog prvenstva. Dva kola prije kraja ragbijaškog ligaškog natjecanja splitski ragbijaši mirno dočekuju završnicu Prvenstva Hrvatske u ragbiju. Unatoč otežanim vremenskim uvjetima i zahtjevnom travnjaku na Starom placu,  obje momčadi igrale su hrabro i otvoreno tijekom cijelog susreta. Prvih petnaestak  minuta susreta  Nada je bila u podređenom položaju. Gosti su dobro kontrolirali loptu i cijelo vrijeme igrali u polju splitske momčadi. Nada se organizirano branila  ali nikako da dođe u posjed lopte. Na sreću splitske momčadi  igrači Sinja nisu uspijevali probiti obrambeni bedem ispred prostora zgoditka Nade i materijalizirati bolju igru na početku susreta. Preokret slijedi u 19. minuti. Nakon više uzastopnih  pokušaja gostujuće momčadi Nada brzo po prvi put izlazi u polje Sinja te zgoditkom Markića  dolazi do vodstva 5:0. Rosso  uspješan iz pretvaranja za vodstvo Splićana  7:0. U nastavku gledamo sad već ravnopravnu borbu na sredini igrališta. S dva bljeska kapetana Krešimira Čorića u 30. i 33. minuti susreta Nada stiže do osjetnih i sigurnih  17:0. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Sinj napokon uspijeva probiti obranu domaće momčadi i zgoditkom Vučemila smanjuje na 17:5.

U nastavku susreta Nada se potpuno prilagodila uvjetima na travnjaku te polako ali sigurno preuzima kontrolu igre u svoje ruke. Zgodicima Marjančevića u 47, Draganića u 53. te Plazibata u 69. minuti uz tri uspješna pretvaranja Rossa Nada rješava pitanje pobjednika i stiže do uvjerljivih 38:5. Uporni gosti pred sam kraj susreta uspijevaju smanjiti preko Miloša i Prološčića na časnih 38:12. Nada se još jednom pokazala kao taktički čvršća i zrelija momčad. Za vrijeme nadmoći momčadi Sinja u početnom dijelu susreta splitska momčad odigrala je vrlo kvalitetno,  odgovorno i čvrsto u obrani. U nastavku susreta s posjedom lopte vješto je pronalazila rupe u redovima gostiju te vrlo efikasno poentirala . Na kraju zaslužena pobjeda  i osiguran plasman u završnicu Prvenstva Hrvatske.