Pobjeda Mladosti u derbiju na Starom placu.

Ragbijašima zagrebačke Mladosti zasluženo je pripao prvi ragbijaški derbi na početku jesenje sezone. U utakmici ravnopravnih protivnika gostujuća momčad bila je konkretnija, spretnija te vješto koristila greške u igri domaće momčadi. Mladost je čvršće, odlučnije  ušla u susret. U prvih dvadesetak minuta susreta gostujuća momčad je stekla odlučujuću prednost koju je čvrstom igrom u obrani sačuvala do kraja susreta. Nakon početnog vodstva momčadi Mladosti igrači Nade imali su više inicijative  tijekom većeg dijela  susreta. U nekoliko navrata domaći igrači stizali su do prostora zgoditka zagrebačke momčadi ali što svojim tehničkim pogreškama, što čvrstom obranom gostujuće momčadi  bili su zaustavljeni nadomak postizanja zgoditka. Nakon vrlo dinamičnih  i uzbudljivih 80 minuta  na kraju zasluženo slavlje gostujuće momčadi.

Kako smo već naveli početak susreta pripao je gostujućoj momčadi. Već u 3. minuti snažni Ilija Biškić  zgoditkom uspješno završava prvu akciju gostujuće momčadi. Jurišić rutinirano  pretvara za 7:0, vodstvo zagrebačke momčadi. Nada pokušava uzvratiti, stvara 2-3 izgledne prilike ali bez završne realizacije. U 18. minuti novi hladan tuš za domaću momčad. U tijeku napada Nade, lopta ispada naprijed Domagoju Plazibatu za savršenu poklon kontru koju istrčava Nik Jurišić. Nakon pretvaranja istog igrača Mladost spretno i sretno vodi  14:0. Nisu se domaći igrači stigli oporavit od šoka, a Dominko u 21. minuti propušta novu izglednu priliku za gostujuću momčad. Njemu, nakon što je probio obranu domaćih, neometanom od ikoga, ispada lopta pred samom linijom zgoditka splitske momčadi. Velika sreća za splitsku momčad. Konačno, u 26. minuti  Nada uspijeva probiti obranu gostiju, Domagoj Plazibat uspješno zgoditkom završava akciju splitske momčadi. Isti igrač uspješno pogađa pretvaranje za 7:14. Do kraja poluvremena, Nada nastoji anulirati vodstvo Mladosti,  gosti se vješto brane te ponovno koriste dvije vezane pogreške  domaćih igrača. Lako stižu nadomak prostora zgoditka te nakon dobro izvedenog auta i mlina, Brečić postiže zgoditak za 7:19.Sasvim zasluženo prvo poluvrijeme završava vodstvom gostujuće momčadi.

U  nastavku susreta  momčad Nade preuzima inicijativu u želji da stigne vodstvo gostiju. Mladost svjesna da Splićanima ne ide sve od ruke, vrlo koncentrirano igra obranu, čekajući prigodu za kontranapad.  Nada preko Perića u 49. minuti stiže do  drugog zgoditka kojeg pretvara stariji  Plazibat  za 14:19. Splitska momčad ohrabrena postignutim zgoditkom upire da stigne sad već malu rezultatsku prednost Mladosti. Uz ogromnu želju i silan napor  svi pokušaji  domaće momčadi razbijaju se o čvrstu obranu zagrebačke momčadi. Lopta danas nikako nije htjela slušati  domaće igrače. Mnoštvo banalnih tehničkih pogreški uz dva nesmotrena žuta kartona zbog kojih je splitska momčad  dvadeset minuta igrala  s igračem manje, bila je prevelika prednost za prekaljenu, iskusnu gostujuću momčad.  Pitanje pobjednika konačno rješava Nik Jurišić pogotkom iz kazne u 78. minuti za vodstvo Mladosti 22:14. Domagoj Plazibat  u posljednjoj 80 minuti, također iz kazne  smanjuje na konačnih 17:22.

Hrvatski ragbijaški derbi svojom dinamikom ponovno je ispunio očekivanja ljubitelja ragbija. Gostujuća momčad zasluženo upisuje drugu vrijednu pobjedu i s prvog mjesta na tablici iščekuje daljnji nastavak jesenskog natjecanja. Momčad Nade morat će brzo zaboraviti ovu utakmicu jer već slijedeće subote   je čeka  gostovanje u Sinju gdje će oba dalmatinska prvoligaša tražiti iskupljenje za poraze na početku ovogodišnje sezone.

Nada: Miljak, Bibić, Buzančić, Perić 5, Kordun, Jelavić-Mitrović, Popović, Čorić, Antić, Du. Plazibat, Barić, Lerotić, Do. Plazibat 12, Markić, Dodoja, Čulić, Perlain, Šolić, Jurčević, Biuk, Novaković, Hrgić.

Mladost: Brečić 5, To. Fišić, Klenović, Stipić, Buljac, Jukić, Pavešić, Biškić 5, Do. Fišić, Jurišić12, Vlašić, Ivanković, Žunić, Dominko, Peršić, Grman, Oxenham, Radman, Petričević, Buljanović.