HARK Mladost   -  RK  Nada   13:31   (8:17)

Igralište Mladosti -  Gledatelja: 500

Glavni sudac: Slobodan Nikolić (Zagreb)

HARK Mladost: M. Slaviček, Stipić 5, Biškić, Buljanović, Sekulić, Dumančić, A. Galić, BM. Buljac, K. Slaviček, Sekovanec, Gregor, Ivanković 3, Oxenham Vlašić, Perišić, Brrečić, Bljaić, Draženović, Grman, Crnobrnja, Bunić,  D. Galić 5,  Šuta.

Nada: Ondini, Čulić, Perlain, Perić 5,Jelavić-Mitrović, Čorić, Kodžić, Popović,Antić, Lerotić 6, Vlajčević 5, Rudić, Burazin, Plazibat 10, Rosso 5, Bibić, Borozan, Boko, Marčić, Marijančević, Vukelić, Markić i Abramušić

Novi trijumf splitskih ragbijaša. Na ove subote sunčanom Krtičnjaku, ragbijaši Nade, u odlučujućoj finalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske u ragbiju,  nadmašili su ragbijaše Mladosti. Splitska momčad tijekom cijelog finalnog susreta pružila je kompaktniju, čvršću, bržu  te efikasniju igru. Kao da je važnost susreta te činjenica da imaju priliku,  nakon šezdeset godina, ponovno, pokal Prvaka države  stave u svoje vitrine, bio uteg koji je više opterećivao domaće igrače. Osvajači Kupa Hrvatske u očekivano teškoj i zahtjevnoj utakmici bili su stalno za nijansu sporiji, kraći, mekši i predvidljiviji od mnogo opuštenije i razigranije splitske momčadi. Gledatelji su mogli uživati u vrlo korektnoj, čvrstoj, beskompromisnoj te za  naše prilike prilično efikasnoj finalnoj utakmici.

Početno ispitivanje snaga trajalo je uvodnih desetak minuta susreta. Obje momčadi čvrsto su i kompaktno držale svoje linije i na vrijeme zatvarale svaki pokušaj protivnika da probije liniju igre. Danas raspoloženi Lerotić, otvarač splitske momčadi,  prvi uspijeva dugim, preciznim šutevima  vješto prebacivati igru na obrambenu polovinu domaće momčadi,  stvarajući pritisak na zadnju liniju Mladosti. U 12. minuti igrači Mladosti ne uspijevaju kvalitetno iskontrolirati loptu unutar svojih 22 metra.  Igrači Nade koriste prednost, s tri  vrlo brza, precizna  dodavanja, vješto mijenjaju stranu napada te omogućavaju Periću  postizanje zgoditka za vodstvo  splitske momčadi 0:5. Rosso, iz teške pozicije,  uz samu lijevu aut liniju,  uspješno pretvara i povećava vodstvo 0:7.  Nakon  osam minuta Mladost također koristi svoju prvu priliku te u 20. minuti preko Ivankovića iz kaznenog udarca smanjuje na 3:7.  Gostujući  skup igra vrlo čvrsto  te priprema čiste, kvalitetne lopte za  svoje brže suigrače  iz linije. Oni to vješto koriste te prvo Vlajčević u 27. a potom Plazibat u 33. minuti uspješno, zgodicima završavaju akcije splitske momčadi za vodstvo 3:17.Uporni igrači Mladosti, pred kraj prvog poluvremena,  uspijevaju nakon višeminutne opsade zadnje linije gostujuće momčadi, zgoditkom Stipića smanjiti na 8:17. Vrlo dinamično, kvalitetno i uzbudljivo prvo poluvrijeme.

U nastavku ponovno prvih 12 minuta prolazi u  divovskoj borbi za prevlast na terenu. Izmjenjuju se stalni kontakti, čvrsta  obaranja,  bezbrojni „rakovi“  u želji da se stekne prednost svoje momčadi na travnjaku. Domaćini ponovno prvi griješe te Rosso u 52. minuti povećava iz kaznenog udarca vodstvo Nade na 8:20. Splitska momčad u stalnom je vodstvu ali igrači Mladosti ne posustaju i stalno pušu u vrat gostima.  Obostrano čvrsta igra uvjetuje ogroman utrošak energije  te treneri obje momčadi nastoje izmjenama držati ritam i slomiti protivnika. U 59. minuti dogodio se ključni prelomni moment  utakmice. Nakon nekoliko bezuspješnih pokušaja igrača Nade da probiju liniju igre,  Luka Lerotić povlači  se  na desetak metara iza zadnjih nogu splitskog skupa te izvanrednim udarcem iz odskoka povećava vodstvo Nade na 8:23. Trenutni šok i dekoncetraciju domaće momčadi izazvan činjenicom da im u preostalih 20 minuta susreta za pobjedu treba više od dva postignuta zgoditka,  koriste igrači Nade te još jednim zgoditkom  Plazibata dvije minute potom dolaze do najveće prednosti 8:28. Ogromna i u ovako tvrdoj utakmici teško dostižna prednost splitske momčadi.

Tračak Nade domaćoj momčadi pruža Vlašić zgoditkom u 67. minuti susreta za 13:28. Splitska momčad, prekaljena u stalnim borbama za trofeje, mobilnom čvrstom obranom u posljednjih desetak minuta vješto anulira sva silna nastojanja igrača Mladosti da smanje rezultat. Šećer na samom kraju susreta, lucidni otvarač splitske momčadi, Luka Lerotić još jednim izvanrednim udarcem iz odskoka zaključuje susret na konačnih 13:31. Uvjerljiva predstava, sigurna  i zaslužena  pobjeda splitske momčadi u današnjem finalnom susretu.  Braniteljima  naslova, ujedno  novim   Prvacima  Hrvatske  momčadi Ragbi kluba Nada Split pobjednički pehar  uručio je  gosp. Mario Mudrinić –  predstavnik  Hrvatskog ragbijaškog saveza.  „Večeras je naša fešta“  orit će se cijelim putem  u autobusu pobjedničke  momčadi kao i na  kultnom Starom placu – domu splitskih ragbijaša. Brojke govore, od osnutka 1959. godine, dakle u 59 godina postojanja Nada je osvojila:  ukupno 34 titule  Prvaka države,  23 titula Prvaka Hrvatske od čega 16 u nizu od 2003.