Ragbijašice Nade osvojile Kup Hrvatske

Ragbijašice Nade  na drugom turniru za Kup Hrvatske potvrdile su svoju ovogodišnju dominaciju u ženskom ragbiju. Na mokrom i zahtjevnom terenu  bile su ponovno za nijansu bolje od igračica ŽARK Mladosti. Pobjeda nad velikim rivalkama  iz Zagreba  je tim slađa što je izvojevana uz maksimalan trud i htijenje  djevojaka oba kluba. Danas u prvom susretu splitske djevojke pobijedile su rezultatom 15:5 a u drugom susretu bila je bolja Mladost upisavši minimalnu pobjedu 7:0. Na kraju, kada se zbroje rezultati današnjeg  i turnira u Zagrebu, igranog 15. listopada, u četiri međusobna susreta splitske djevojke su upisale 2 pobjede, jedan neodlučeni susret i jedan poraz  te su sasvim zasluženo osvojile   Kup Hrvatske.

Za pobjednički sastav RK Nada nastupale su: Bebić, Kovač, Kovačić, Žaja , Gajica , Buratović, Cikojević, Dedić, Grubišić, Kusić, Nedeljković i Pleština.

Rezultati:   ŽARK Mladost – Sinj  17:5

Nada – ŽARK Mladost  15:5

Sinj – Nada      0:42

ŽARK Mladost :Nada  5:0

Kadeti U-16

Prava drama odigravala se na završnom turniru  kadeta za Kup Hrvatske.U prvoj utakmici turnira Makarska rivijera pobijedila je momčad Zagreba rezultatom 26:0. Svih 26 poena momčad Makarske rivijere postigla je u drugom poluvremenu utakmice. Drugi susret između RK Nada i RK Makarska rivijera završio je za ragbi vrlo neobičnim rezultatom 0:0. U trećem odlučujućem susretu  Nada je protiv momčadi Zagreba  lovila razliku + 26 . Sedam minuta prije kraja susreta splitska momčad imala je prednost 21 :0 i mogućnost da s još jednim zgoditkom stigne do željene razlike i vrijednog trofeja.

Međutim momčad Zagreba uspjela se obraniti te je titula Kupa Hrvatske pripala momčadi Makarske rivijere.

Rezultati: Makarska rivijera –Zagreb  26:0

Nada -Makarska rivijera 0:0

Nada – Zagreb 21:0

Prvenstvo Hrvatske  V. kolo

RK Zagreb  - RK Nada   0 : 21    (0:7)

RK Zagreb: Golubić, Đurazorović, Juss, Resković, Jureško, Krmek, Pirkić, Kadić, Belobrajdić, Galić, Rončević, Kostanšak, Josipović, Roguljić, Lesar, Fatović, Jurić, Aleksić, Kellet

Nada:Miljak 5, Čorić 5, Ondini, Jelavić, Tomas, Kodžić, Popović, Đurović, Vuletić, Lerotić, Vlajčević 5, Rudić, Antić, Plazibat, Rosso 6, Boko, Draganić, Generalić, Varkaš, Olujić, Burazin.

Seniori  Nade nastavili su pozitivan jesenski niz pobijedivši  u gostima momčad RK Zagreba. Na vrlo  teškom, blatnjavom  i zbog hladnoće neugodnom terenu igračima obiju momčadi bilo je vrlo teško kontrolirati loptu. U igri punoj prekida na kraju je došla do izražaja tehnička i fizička superiornost splitske momčadi. Igrači Zagreba, više navikli na zimske uvjete pružili su solidan otpor

splitskoj momčadi pogotovu u prvom poluvremenu. Teškom mukom igrači trenera Mate Borozana  su došli do vodstva zgoditkom Marina Vlajčevića i uspješnim pretvaranjem  Rossa u 20.toj minuti susreta. Do kraja poluvremena nije dolazilo do promjene rezultata.

U nastavku  se također vodila velika borba do 50. minute kada kapetan Nade  Krešimir Čorić  postiže zgoditak i omogućava Rosu da iz pretvaranja poveća vodstvo splitske momomčadi na 14:0.

Desetak minuta kasnije susret je riješen  zgoditkom Miljka koji  potvrđuje sigurnu pobjedu gostiju. Ovom vrijednom pobjedom splitska momčad potvrdila je jesensku dominaciju u Prvenstvu Hrvatske sada mirno čeka  zaostali susret s Makarskom rivijerom da potvrdi titulu jesenjeg prvaka.