Ragbijašice Nade osvojile Kup Hrvatske

Ragbijašice Nade potvrdile su svoju dominaciju ove godine te su pored već osvojenog Prvenstva Hrvatske u svibnju danas osvojile i Kup Hrvatske. Nakon dva održana turnira, u Zagrebu 9. listopada i jučer u Splitu, splitske ragbijašice su izvojevale 8 pobjeda iz osam susreta te uvjerljivo osvojile I. mjesto. Drugo mjesto osvojile su ragbijašice ŽRK Zagreba dok su treće djevojke iz ŽARK Mladosti.

Kup Hrvatske osvojile su : Antonela Jurko, Ana Colić, Petra Drušković, Laura Banovac, Ela Avramović, Deliandra Garcia, Laura Vranjić, Nika Dedić, Dubravka Kovač i Filipa Merčep

Rezultati završnog turnira u Splitu: ŽRK Zagreb – ŽARK Mladost   38:7          I. mjesto  RK Nada

RK Nada – ŽRK Zagreb            36:5           II. mjesto ŽRK Zagreb

ŽARK Mladost – RK Nada        0:51          III. mjesto ŽARK Mladost

ŽARK Mladost – RK Zagreb     7:39

ŽRK Zagreb –  RK Nada            0:54

RK Nada – ŽARK mladost         57:0

Veličanstvena pobjeda ragbijaša Nade  na Starom placu.

Odigravši uvjerljivo najbolju utakmicu ove sezone, ragbijaši Nade  doslovno su pregazili ragbijaše Zagreba u odlučnoj utakmici za  plasman u finale Prvenstva Hrvatske. Splitska momčad prikazala je igru kakvu dugo nismo vidjeli na našim ragbijaškim igralištima. Snažan, beskompromisan skup i razigrani igrači linije doslovno su letjeli travnjakom Starog placa nanijevši težak poraz gostujućoj momčadi. Svi  dijelovi momčadi savršeno su funkcionirali poput idealno usklađenog stroja. Momčad Zagreba danas je morala priznati da se namjerila  na kvalitetnijeg protivnika kojemu je uz to sve polazilo od ruke.

Nevolje po gostujuću momčad  počele su već u 4 minuti susreta kada  snažni Miljak probija obranu Zagreba, postiže zgoditak a Domagoj Plazibat uspješno pretvara za vodstvo Nade 7:0. Nisu se gosti pošteno ni snašli a stariji Plazibat uz zgoditak i pretvaranje u 9 minuti dovodi Nadu u vodstvo  14:0. U nastavku  prvog poluvremena zgoditke za Nadu postižu još Markić u 12. i 23. te Perlain u 17. minuti susreta. Nije prošlo ni 30 minuta susreta a splitska momčad je stigla do nedostižne prednosti od 35:0. Posljednjih desetak minuta prvog poluvremena gostujuća momčad konačno uspostavlja ravnotežu te se rezultat ne mijenja do kraja prvog poluvremena.

U nastavku susreta splitska momčad nastavlja istim ritmom. Već u 43. minuti zgoditak za Nadu postiže Barić a danas izvanredno precizan Domagoj Plazibat pogađa svoje  6 uzastopno pretvaranje za 42:0. Svoju odličnu današnju partiju Ivan Miljak okrunio je s još dva zgoditka u 50 i 68 minuti susreta. Točku na i današnje izvanredne predstave splitskih ragbijaša stavljaju  zgoditkom Čulić u 70 te Domagoj Plazibat u posljednjoj 80 minuti susreta. Na kraju visokih, uvjerljivih 66:0 za splitsku momčad. U odličnoj igri cijele momčadi ipak bi danas izdvojili nadinog razigravača Luku Lerotića te realizatore Ivana Miljka i Domagoja Plazibata.

Ovom vrijednom pobjedom, i što posebno raduje vodstvo splitske momčadi, brzom, snažnom i  efikasnom igrom, Nada se potpuno vraća u igru za Prvaka Hrvatske.

Slijedeća dva ragbijaška tjedna posvećena su programu reprezentacije u okviru Europskog prvenstva. Hrvatska reprezentacija svoj prvi ovogodišnji  susret igra 6. studenog u Splitu na igralištu RK Nada protiv Slovenije.

Prvenstvo Hrvatske 2021.

Split, 30.10.2021.                                   RK Nada – RK Zagreb  66:0 (35:0)

Nada: Miljak 15, Bibić, Perlain 5, Perić, Kordun, Miletić, Jelavić-Mitrović, Šolić, Lerotić, Du. Plazibat, Markić 10, Čorić, Do. Plazibat 26, Barić 5, Antić, Čulić 5, Bužančić, Jurčević, Biuk, Tomaš, Novaković

Zagreb: Burazorović, Kadić, Juss, Cabruje, Vukovac, Krmek, Livaić, Rešković, Kostić, Roguljić, Juričić,, Galić, Kostanjšak, Ban, Belobrajdić, Ratković, Šuklje, Dujić, Kračun, Pančić, Vranešević