Projekt koji organizira TZ Grada Splita pod nazivom „ SPLISKI LITNJI KOLURI „ traje zadnjih deset godina. Program se održava sa ciljem da obogati turističku ponudu i upozna turiste sa tradicijom našeg grada. Ove godine u sklopu programa Spli'ski litnji koluri sve posjetitelje očekuje vrlo raznovrstan i bogat program, koji uključuje 91 koncerta, a u kojem sudjeluje preko 1300 izvođača.
Ponedjeljkom, petkom i subotom na centralnoj pozornici na Rivi, održavat će se programi zabavne tematike (cjelovečernji koncerti techno glazbe, rocka, popa, jazza, klasične glazbe- gudački kvarteti, evergreen, disco glazbe, te Orkestri -Vodice i vojni Orkestar Hrvatske ratne mornarice – HRM/ gostovanja iz različitih Gradova Skradin, Sinj, Livno, Vodice, Šibenik, te zemalja Makedonija, Engleska, Ukrajina, Meksiko) Utorak, srijeda i četvrtak su rezervirani za cjelovečernje koncerte KUD-ova (iz Splita, Makedonije, Šibensko – kninske Županije, te klapskog programa u kojem sudjeluje 16 klapa (osam damskih i osam muških klapa) .
Programi se odvijaju svaku večer po satnici:
20. 06. – 15. 08. – u 21. 00 h
16. 08. – 05. 09. – u 20. 30h
06. 09. – 26. 09. – 20. 00 h
27. 09. – počinje u 17. 00 ili 18.00h do 02. 00 h ( 28. 09. 2016. )
Zatvaranje programa obilježit će mega koncert pod nazivom „ Zbogom lito“ , koji će se održati 27.09. i u kojem će sudjelovati svi izvođači (1300 izvođača).
RASPORED:
20.06. ( ponedjeljak ) 2016. – grupa POP ART i Mažoretkinje Grada Splita
21.06. ( utorak ) 2016. – HGU
22.06. ( srijeda ) 2016. – klapa Marjan i klapa Ježinac
23.06. ( četvrtak ) 2016. – KUD Brodosplit
24.06. ( petak ) 2016. – MAGIC SEVENTY i Mažoretkinje Grada Splita
25.06. ( subota ) 2016. – Zabavni bend ADRIATIC
26.06. ( nedjelja ) 2016.
27.06. ( ponedjeljak ) 2016. – The WESTASTE country
28.06. ( utorak ) 2016. – KUD
29.06. ( srijeda ) 2016. – Muška klapa MRIŽA i ženska klapa NEVERIN
30.06. ( četvrtak ) 2016. – KUD Jedinstvo
1.07. . ( petak ) 2016. – ROCK VIKEND – TETRAPAK
2.07. . ( subota ) 2016. – ROCK VIKEND – TETRAPAK
3.07. ( nedjelja ) 2016. –
4.07. ( ponedjeljak ) 2016. – Zabavni bend PINK PANTERS
5.07. ( utorak ) 2016. – KUD Brodosplit
6.07. ( srijeda ) 2016. – Muška klapa Šušur i klapa Orca
7.07. ( četvrtak ) 2016. – KUD Filip Dević
8.07. ( petak ) 2016. – Zabavni bend MORE MORE
9.07. ( subota ) 2016. – LIGHT ONE PARK SCHOLL ( ENGLESKA , koncert zbora i gudački oreksatar i zabavni bend ŠETAČI ( Rock sastav )
10.07. ( nedjelja ) 2016. – nema koncerta ( Splitski festival )
11.07. ( ponedjeljak ) 2016. – Zabavni bend PROVIDENCA
12.07. ( utorak ) 2016. – KUD Jedinstvo
13.07. ( srijeda ) 2016. – Klapa Iskon i klapa Ventula
14.07. ( četvrtak ) 2016. – KUD Brodosplit
15.07. ( petak ) 2016. – Zabavni bend CIOTOG
16.07. ( subota ) 2016. – zabavni bend THE MADCAT
17.07. ( nedjelja ) 2016. –
18.07. ( ponedjeljak ) 2016. - Zabavi bend SOL
19.07. ( utorak ) 2016. – KUD Filip Dević
20.07. ( srijeda ) 2016.- Klapa Šufi i klapa Ankora
21.07. ( četvrtak ) 2016. – KUD Jedinstvo
22.07. ( petak ) 2016. – TECHNO VIKEND
23.07. ( subota ) 2016. – TEHNO VIKEND
25.07. ( ponedjeljak ) 2016 - MAKEDONIJA ( KUD Naum Numovski ili Kreševo topče )
26.07. ( utorak ) 2016. – KUD Brodosplit
27.07. ( srijeda ) 2016.– klapa Marjan i klapa Ježinac
28.07. ( četvrtak ) 2016. – KUD Jedinstvo
29.07. ( petak ) 2016. – VIS COVERI Vikend Pop i rock
30.07. ( subota ) 2016. - Zabavni bend FESTIVO
31.07. ( nedjelja ) 2016. – nema koncerta
01.08. ( ponedjeljak ) 2016. - MAKEDONIJA – KUD TANEC 02. 08. ( utorak ) 2016. KUD – VEČER MILE KRAJINE
03. 08. ( srijeda ) 2016. Muška klapa Šušur i klapa Orca 04. 08. ( četvrtak ) 2016. – KUD Brosplit
05. 08. ( petak ) 2016. – nema koncerta ( Dan Pobjede ) 06. 08. ( subota ) 2016. – FLORES AKUSTIC
07. 08. ( nedjelja ) 2016.
08. 08. ( ponedjeljak ) 2016. - Večer RAZGLEDNICA IZ SPLITA
09.08. ( utorak ) 2016. – KUD Filip Dević
10.08. ( srijeda ) 2016. – Klapa Iskon i klapa Ventula
11.08. ( četvrtak ) 2016. – KUD Jedinstvo
12.08. ( petak ) 2016. – zabavni bend AZIL
13.08. ( subota ) 2016. – zabavni bend JAZZ
14.08. ( nedjelja ) 2016.
15.08. ( ponedjeljak ) 2016. – nema koncerta
16.08. ( utorak ) 2016. – KUD Brodosplit
17.08. ( srijeda ) 2016.- Klapa Šufit i klapa Ankora
18.08. ( četvrtak ) 2016. – KUD Filip Dević
19.08. ( petak ) 2016. – DANI DINA DVORNIKA
20.08. ( subota ) 2016. – DANI DINA DVORNIKA
21.08. ( nedjelja ) 2016.
22.08. ( ponedjeljak ) 2016. – zabavni bend X BEND
23.08. ( utorak ) 2016. – KUD Brodosplit
24.08. ( srijeda ) 2016 - klapa Marjan i klapa Ježinac
25.08. ( četvrtak ) 2016. – KUD Jedinstvo
26.08. ( petak ) 2016. – Zabavni bend WESTASTE
27.08. ( subota ) 2016. – Vikend Irske tradicionalne glazbe CIOTOG
28.08.( nedjelja ) 2016. –
29.08. ( ponedjeljak ) 2016. – zabavni bend MORE MORE
30.08. ( utorak ) 2016. – KUD Filip Dević
31. 08. ( srijeda ) 2016. – muška klapa Friži i ženska klapa Kolura
01. 09 ( četvrtak ) 2016. - KUD Jedinstvo
02. 09. ( petak ) 2016. – DANI DIOKLECIJANA
03. 09. ( subota ) 2016 . – DANI DIOKLECIJANA
04. 09.B( nedjelja ) 2016. - DANI DIOKLECIJANA
05. 09. ( ponedjeljak ) 2016. – Zabavna grupa FESTIVO
06. 09. ( utorak ) 2016. – KUD Brodosplit
07. 09. ( srijeda ) 2016. – klapa Sinj, klapa Vrilo, Hrvace
08. 09. ( četvrtak ) 2016. – KUD Filip Dević
09.09. ( petak ) 2016. – Vikend DUHAČKIH ORKESTARA
10.09. ( subota ) 2016. – Vikend DUHAČKIH ORKESTARA
11.09. ( nedjelja ) 2016. – nema koncerta
12.09. ( ponedjeljak ) 2016. – Grupa SOL
13.09. ( utorak ) 2016. – KUD Jedinstvo
14.09. ( srijeda ) 2016. – muška klapa Friži i ženska klapa Kolura –
15.09. ( četvrtak ) 2016. – KUD Brodosplit–
16.09. ( petak ) 2016. – VIKEND KLASIKE gudački kvartet –
17.09. ( subota ) 2016. – VIKEND KLASIKE – violina i violončelo
18.09. ( nedjelja ) 2016.
19.09. ( ponedjeljak ) 2016. – Zabavna grupa ADRIATIC
20.09. ( utorak ) 2016. – KUD Filip Dević
21.09. ( srijeda ) 2016. – Muška klapa ŽRNOVNICA i ženska klapa NEVERIN
22.09. ( četvratak ) 2016. – KUD Jedinstvo
23.09. ( petak ) 2016. – Cili svit u Split
24.09. ( subota ) 2016. – Cili svit u Split
25.09. ( nedjelja ) 2016.- Cilisvit u Split
26.09. ( ponedjeljak ) 2016. – Ukrajina ( grupa ATMOSFERE ) – Cili svit u Split
27.09. ( utorak ) 2016. – „ ZBOGOM LITO „ svi izvođači
Svi izvođači koji su sudjelovali u programu „ Spliski litnji koluri 2016. „ pozdravljaju ljeto i rade program koji se sastoji od 1 300 izvođača u vremenskom trajanju od 17. 00 – 02. 00h