Dalmatinski derbi ponovo pripao Splićanima!

Vrlo discipliniranom, čvrstom igrom ragbijaši Nade još jednom su nadvisili lokalnog rivala na igralištu SC „Andrija Alčić i Ivica Poljak Sokol“ u Sinju rezultatom 17:43  (10:19). Splitska momčad uspjela je taktički zrelom, mudrom te  tehnički vrlo preciznom igrom nametnuti svoj ritam i doći do prve ovosezonske pobjede u regionalnom natjecanju. Čvrstom, agresivnom igrom skupa i linije otupili su napade  domaće momčadi, stjecali posjed u rakovima te brzom transformacijom vješto i učinkovito napadali prostor između obrambenih linija sinjske momčadi. Držeći se striktno svog plana igre, poput vješto uštimanog sata,  Nada  je smislenom kolektivnom igrom koristila sve  postojeće resurse unutar momčadi te većim dijelom suvereno kontrolirala tijek utakmice.  Domaća  momčad hrabro i odlučno se borila svih 80 minuta susreta ali izostankom prve spojke Luke Kovačića nedostajao im je brži, agresivniji  protok lopte između igrača skupa i linije. Trošeći puno energije uvijek im je nedostajao jedan korak ili jedno dodavanje da bi kapitalizirali  ogroman trud i ozbiljnije ugrozili danas vrlo  čvrstu i kompaktnu splitsku momčad. Početak susreta pripao je igračima Nade. Čvrsta u bloku, ne dopustivši inicijativu igračima Sinja, Nada je  brzom promjenom strana te odličnim protokom lopte linijskih igrača omogućila postizanje zgoditka Duji Plazibatu u 10. minuti za vodstvo 0:5. Desetak minuta potom, na vrlo sličan način, Nada stvara prostor za utrčavanje braniča, Dodoja u punom sprintu sigurno polaže 0:10. Domagoj Plazibat uspješan iz pretvaranja 0:12 u 21. minuti susreta. Vidjevši da je vrag odnio šalu,  igrači Sinja uspijevaju igru prebaciti na polovinu Nade te vršiti pritisak na obrambene linije gostiju iz Splita. Nakon nekoliko neuspješnih pokušaja, domaća momčad stvara prostor za mladog Luku Prološčića koji postiže zgoditak u 31. minuti za 5:12. Ohrabreni zgoditkom  igrači Sinja  nastavljaju s napadima te na oduševljenje domaćih gledatelja kapetan Marko Grčić silovito prolazi kroz obranu Nade te postiže zgoditak u 38. minuti za 10:12. Iz pretvaranja Pavlović pogađa stativu i propušta priliku za izjednačenje. Unatoč primljena dva zgoditka zaredom igrači Nade ne gubi prisebnost. Već u prvom napadu koriste nesporazum u obrani domaće momčadi te Perić postiže brzi zgoditak pred sami kraj prvog poluvremena 10:17. Stariji Plazibat još jednom uspješan iz pretvaranja i momčadi odlaze na odmor pri rezultatu 10:19 za splitsku momčad.

U nastavku prvih dvadesetpet minuta vodi se žestoka borba za prevlast uglavnom na sredini igrališta. Tad ponovno dolazi do izražaja  bolja uigranost splitske momčadi. Najprije kapetan Čorić u 65. te potom čvrsti i snažni Kordun u 70. minuti postižu zgoditke za Nadu a posljednjeg uspješno pretvara Domagoj Plazibat za vodstvo Splićana 10:31. Nada neumoljiva,  sad već koristi svaku manju pogrešku domaće momčadi. Hrabro srce splitske momčadi, iskusni Goran Čulić postiže zgoditak u 75. minuti a mirni Plazibat pretvara za 10:38. Još jednom čast domaće momčadi brane iskusni reprezentativni dvojac kapetan Grčić zgoditkom i Niko Pavlović pretvaranjem  za 17:38 u 77. minuti  susreta. Točku na i dalmatinskog derbija stavlja Ivan Josip Kordun svojim drugim zgoditkom za splitsku momčad i konačnih 17:43. Vrlo dinamična i zanimljiva utakmica u kojoj je pobjeda zasluženo  pripala kvalitetnijoj i uigranijoj splitskoj momčadi. Nada je cijelo vrijeme bez obzira na odlučnost, hrabrost i želju igrača Sinja držala svoj ritam te na koncu   rezultatski vrlo uvjerljivo nadigrala domaćeg rivala. Za istaknuti je unatoč brojnim poteškoćama unutar splitske momčadi  vrlo kvalitetnu pripremu i realizaciju plana igre od strane stručnog vodstva Nade,  Mate Borozana i Luke Lerotića. Slijedeći susret u regionalnom natjecanju Nada igra u Splitu 8. svibnja protiv slovenskog prvaka RK  Ljubljana, a Sinj 7. svibnja putuje u Zagreb na susret sa selekcijom ZRS ( Zagrebački ragbijaški savez).

Sinj: Žigo, Brčić, Jukić, Mastelić, Brčić-Šušak, M. Miloš, T. Miloš, Tomić, Gašpar, Domazet, Šušnjara, Grčić 10, L. Prološčić 5, Mi. Filipović, Pavlović 2, Ratković, Efendić, Vučemilo, Tomašević, Radan, Masić, Šolto, Ma. Filipović.

Nada:  Kordun 10, Čulić 5, Perlain, Miletić, Perić 5, Jelavić-Mitrović, Biuk, Popović, Antić,          Du. Plazibat 5, Markić, Čorić 5, Do. Plazibat 8, Barić, Dodoja 5, Bužančić, Novaković

Vrlo discipliniranom, čvrstom igrom ragbijaši Nade još jednom su nadvisili lokalnog rivala na igralištu SC „Andrija Alčić i Ivica Poljak Sokol“ u Sinju. Splitska momčad uspjela je taktički zrelom, mudrom te  tehnički vrlo preciznom igrom nametnuti svoj ritam i doći do prve ovosezonske pobjede u regionalnom natjecanju. Čvrstom, agresivnom igrom skupa i linije otupili su napade  domaće momčadi, stjecali posjed u rakovima te brzom transformacijom vješto i učinkovito napadali prostor između obrambenih linija sinjske momčadi. Držeći se striktno svog plana igre, poput vješto uštimanog sata,  Nada  je smislenom kolektivnom igrom koristila sve  postojeće resurse unutar momčadi te većim dijelom suvereno kontrolirala tijek utakmice.  Domaća  momčad hrabro i odlučno se borila svih 80 minuta susreta ali izostankom prve spojke Luke Kovačića nedostajao im je brži, agresivniji  protok lopte između igrača skupa i linije. Trošeći puno energije uvijek im je nedostajao jedan korak ili jedno dodavanje da bi kapitalizirali  ogroman trud i ozbiljnije ugrozili danas vrlo  čvrstu i kompaktnu splitsku momčad. Početak susreta pripao je igračima Nade. Čvrsta u bloku, ne dopustivši inicijativu igračima Sinja, Nada je  brzom promjenom strana te odličnim protokom lopte linijskih igrača omogućila postizanje zgoditka Duji Plazibatu u 10. minuti za vodstvo 0:5. Desetak minuta potom, na vrlo sličan način, Nada stvara prostor za utrčavanje braniča, Dodoja u punom sprintu sigurno polaže 0:10. Domagoj Plazibat uspješan iz pretvaranja 0:12 u 21. minuti susreta. Vidjevši da je vrag odnio šalu,  igrači Sinja uspijevaju igru prebaciti na polovinu Nade te vršiti pritisak na obrambene linije gostiju iz Splita. Nakon nekoliko neuspješnih pokušaja, domaća momčad stvara prostor za mladog Luku Prološčića koji postiže zgoditak u 31. minuti za 5:12. Ohrabreni zgoditkom  igrači Sinja  nastavljaju s napadima te na oduševljenje domaćih gledatelja kapetan Marko Grčić silovito prolazi kroz obranu Nade te postiže zgoditak u 38. minuti za 10:12. Iz pretvaranja Pavlović pogađa stativu i propušta priliku za izjednačenje. Unatoč primljena dva zgoditka zaredom igrači Nade ne gubi prisebnost. Već u prvom napadu koriste nesporazum u obrani domaće momčadi te Perić postiže brzi zgoditak pred sami kraj prvog poluvremena 10:17. Stariji Plazibat još jednom uspješan iz pretvaranja i momčadi odlaze na odmor pri rezultatu 10:19 za splitsku momčad.