Nadi pobjeda za finale Prvenstva Hrvatske

Ragbijaši Nade  još jednom su ove sezone  nadvisili momčad Sinja u  posljednjem redovnom kolu PH na svom igralištu podno Marjana. U idealnim uvjetima, po lijepom sunčanom vremenu obje momčadi su odigrale vrlo gledljiv i dinamičan susret.  Očekivano, na oproštaju od daljnjeg natjecanja,  momčad Sinja pružila je respektabilan otpor splitskoj momčadi posebno tijekom prvog poluvremena.  Na kraju je ipak došla do izražaja širina kvalitete splitske momčadi. Da se Nada danas neće samo prošetat do finala nagovijestio je  kapetan Sinja Marko Grčić zgoditkom u 4. minuti za vodstvo Sinja 0:5. Nada brzo uzvraća,  Edi Dodoja danas na poziciji braniča u splitskoj momčadi postiže dva uzastopna zgoditka, najprije za izjednačenje u 8 minuti te potom 13. minuti za prvo vodstvo Nade  10:5. Domagoj Plazibat uspješno pretvara drugi  Edijev zgoditak za 12:5. Gosti i dalje odlično pariraju domaćoj momčadi te Niko Pavlović  uspješnom realizacijom  iz kaznenih udaraca u 17. i 29. minuti smanjuje vodstvo Nade na minimalnih 12:11. Splitska momčad mirno diže tempo te zgoditkom Lerotića  u 35. te još jednim uspješnim pretvaranjem starijeg Plazibata  na odmor odlazi sa vodstvom 19:11. U želji da što prije dođe do bonus boda Nada vrlo odlučno kreće od samog početka drugog poluvremena. Već u prvoj minuti nastavka Domagoj Plazibat postiže zgoditak kojeg osobno i  pretvara za  26:11. Kapetan splitske momčadi Krešimir Čorić zgoditkom u 48. minuti definitivno slama dotad žilavi otpor gostujuće momčadi. Uz pretvaranje D. Plazibata Nada stiže do uvjerljivog vodstva 33:11. U nastavku  susreta splitska momčad  čvrsto drži konce u svojim rukama. Uz potpunu  kontrolu susreta  uspijeva postići još tri zgoditka. Najprije Lerotić u 53. minuti postiže svoj drugi zgoditak na utakmici, Plazibat još jednom precizan za 40:11. Potom mladi Miletić u 63 minuti za 45:11. Šest minuta prije kraja susreta danas raspoloženi i efikasni  Lerotić postiže svoj treći zgoditak na današnjoj utakmici  50:11. Za kraj,  Domagoj Plazibat svojim šestim uspješnim pretvaranjem zaključuje susret na konačnih 52:11 za splitsku momčad.

Nada je u finalu, uz osvojeni  je bonus bod čeka rezultat susreta u Zagrebu. U vrlo uzbudljivoj završnici  susreta na Rudešu, Mladost u 79. minuti postiže  svoj četvrti zgoditak  te uz pobjedu  22:8 osvaja  bonus bod kojim osigurava prvo mjesto na tablici i domaćinstvo u finalnom susretu slijedeće subote 27.11.

Nakon nikad neizvjesnije i uzbudljivije završnice Prvenstva Hrvatske, u finalnom susretu u Zagrebu,  ponovno, po treći put  susrest  će se dvije najkvalitetnije hrvatske ragbijaške momčadi,  HARK Mladost i RK Nada.

RK Nada - RK Sinj   52:11 (19:11)

Nada: Kordun, Bibić, Perlain, Jelavić-Mitrović, Perić, Šolić, Popović, Jurčević, Lerotić 15, Du. Plazibat, Markić, Čorić 5, Do. Plazibat 17,Antić, Dodoja 10, Čulić, Bužančić, Miletić 5, Tomaš, Šiklić, Barić, Hrgić

Sinj: Žigo,Ratković, Efendić, M. Miloš, Brčić-Šušak, Radan, L. Prološčić, Majić, Kovačić, Domazet, Ma. Šušnjara, Grčić 5, Pavlović 6, Mi. Šušnjara, Klarić-Kukuz, Brčić, Šolto, Gugić, Pavić, Gašpar.