Pobjeda Nade u derbiju na Starom placu!

Subotnja utakmica Nade i Mladosti pokazala je svu draž sporta te enormnu količinu energije i emocija koju donose derbi susreti dviju najboljih hrvatskih ragbijaških momčadi. Obje momčadi su hrabro i odlučno  ušle u susret te od prvog do posljednjeg sučevog zvižduka doslovno svake sekunde beskompromisno vodile borbu za svaku stopu travnjaka na Starom placu. Atmosfera na splitskom igralištu bila je toliko  ispunjena  ogromnom količinom pozitivne sportske energije da ste doslovno proživljavali  svaki pokret, duel i želju igrača na terenu. Obje momčadi koncentrirale su se na čvrsti posjed lopte te stalnim traženjem i napadanjem slabih točaka u protivničkoj momčadi odnosno nebranjenih dijelova terena. Svaka promjena posjeda lopte iziskivala je utrošak enormne  količine energije i brzu transformaciju momčadi iz faze napada u obrambenu formaciju i obrnuto. Obje momčadi su to savršeno radile tijekom cijelog prvog poluvremena. Nada s nešto više terenske inicijative u prvih dvadesetak minuta susreta a gosti na isti način uzvraćaju u drugom dijelu  prvog poluvremena. Odlična igra obiju momčadi toliko je zanijela sve aktere na igralištu da je sve iznenadio zvižduk suca Bartolića za označavanje kraja prvog poluvremena. Uz toliki broj brzih događanja i stalnih prevrata, uz izvanrednu angažiranost igrača poluvrijeme završava rezultatom 0:0 a da nismo mogli osjetiti da je već prošlo cijelih 40 minuta susreta.

Nastavak susreta ponovno nas oduševljava htijenjem i angažiranošću obiju momčadi. Ponovno Nada dolazi prva u prigodu koju ovaj put uspješno realizira brzi i snažni Ivo Perić postižući zgoditak u 48. minuti susreta. Mladi Duje Plazibat uspješno pretvara za vodstvo Nade 7:0. Ubrzo da bi zadržali   jednako visok nivo tempa obje momčadi mijenjaju najistrošenije igrače. Kod Nade Čulić i Rudić zamjenjuju Bibića i Ivančića a kod Mladosti umjesto Buljanovića i Stipića ulaze Dominko i Jukić. Nakon desetak minuta iscrpljujuće borbe preokret, približivši se prostoru zgoditka Nade, Mladost stvara pritisak te u 63. minuti Ilija Biškić u snažnom naletu probija obranu domaćih polažući zgoditak za 7:5. Utakmica se nastavlja jednakim žarom, unatoč silnoj potrošnji igrača. Iskre vrcaju na sve strane. Ulazeći u posljednjih  5 minuta susreta napetost se povećava jer svaka greška već iscrpljenih igrača može donijeti preokret i prednost jednoj ili drugo momčadi. I onda triler za kraj. U 75. minuti svježi Dominko  koji je zamijenio Buljanovića po desnom krilu bježi obrani Nade i polaže za prvo vodstvo Mladosti na utakmici 7:10.Samo dvije minute potom novi preokret,  izvlačeći posljednje atome snage, momčad Nade, krajnjim naporima ponovno preko Perića postiže zgoditak kojeg još jednom uspješno pretvara mlađi Plazibat za vodstvo  splitske momčadi 14:10. Dvije minute do kraja susreta odnosno do prvog prekida posjeda nakon 80 minuta igre, Mladost osvaja loptu i nastavlja prijetiti. Dobiva kazneni udarac ali moraju igrati i tražiti zgoditak jer su im tri poena nedovoljna da stignu splitsku momčad. Duboko u sučevom vremenu izvode nekoliko prijetećih akcija ali bivaju stalno zaustavljeni od obrane splitske momčadi. Konačno nakon 4-5 minuta stalnih nastojanja gube posjed lopte te iskusni sudac Bartolić, koji je znalački vodio derbi, svira kraj utakmice i potvrđuje  vrijednu i teško izborenu pobjedu Nade. Na kraju naklon i kapa dolje svim akterima susreta. Istinska šteta što ovoj izvanrednoj predstavi nije mogla prisustvovati i šira publika.

U nastavku prvenstva Nadu  očekuju još 2 susreta sa momčadi Sinja te gotovo sigurno  finalni okršaj za prvaka na Starom placu u posljednjem tjednu studenog.

Nada:Kordun, Bibić, Perlain, Miletić, Perić 10, Čorić, Kodžić, Jurčević, Vuletić, Duje Plazibat 4, Markić, Ivančić, Vlajčević, Draganić, Antić, Čulić, Bužančić,Tomaš, Šolić, Abramušić, Ivica, Rudić

Mladost: Biškić 5, T. Fišić, Brečić, Stipić, Žunić, Galić, Pavešić, Buljac, D. Fišić, Jurišić, Vlašić, Ivanković, Stojanovski, Buljanović, Perišić, Grman, Jukić, Tukulj, Dominko 5, Batinjanin, Radman.

Kup Hrvatske R-7 2020

Djevojke ŽRK Zagreb  potvrdile su svoju dominaciju ove godine. Nakon nedavno osvojenog PH u subotu su u finalu Kupa Hrvatske u Splitu dvaput svladale djevojke Nade. Rezultat 19:5 te 12:5 za zagrebačke djevojke.

Pobjednice su igrale u sastavu: Mirna Anđel, Petra Kušen, Sara Bebić,Viktorija Žugaj, Marija Kuća, Sara Buratović i Ana Marija Antić.