Sinj pobjedio Nadu i plasirao se u finale Kupa Hrvatske

RK Nada   - RK  Sinj   22 : 25  (7-17)

Igralište RK Nada – Stari plac      Gledatelja 300

Nada: Boko, Čorić, Kordun, Perić, Tomaš, Đurović,,Kodžić, Popović, Vuletić, Rosso 7, Vlajčević, Marjančević, Rudić, Plazibat 5, Grubišić, Čulić 10, Draganić, Abramušić, Frlan, Ivica.

Sinj: Žigo, Brčić, I. Jukić, Mastelić, Brčić-Šušak, Filipović-Grčić, Budimir 5, Tomić, Kovačić, Prološčić 5, Vučković, Vučemilo, Grčić, Klarić-Kukuz 5, Pavlović 10, I. Brčić, J. Jukić, Efendić, Labrović, Šolto, Cvrlje, Maras.

Triler na Starom placu. U posljednjim minutama susreta Nikola Pavlović uspješnim udarcem iz kazne odveo svoju momčad u finale Kupa Hrvatske. U utakmici koja je imala čudan i pomalo neočekivan tijek više sreće na kraju imala je sinjska momčad i zasluženo se plasirala u u finale Kupa. Sinjska momčad bolje je i kvalitetnije  otvorila susret. Pavlović iz kazne nakon pet minuta igre dovodi Sinj u vodstvo 3:0, Nakon desetak minuta Prološčić uspješno zgoditkom završava akciju gostiju po desnoj strani a precizni Pavlović iz pretvaranja povećava vodstvo „alkara“ na 10:0. Nada propušta nekoliko prilika da smanji rezultat. U nastavku iz jednog odbijanca ispred prostora zgoditka Nade spretni Budimir koristi nesmotrenost domaćih obrambenih igrača, poklapa loptu za zgoditak. Pavlović još jednom iz lagane pozicije  pretvara  te dovodi svoju momčad u osjetno vodstvo 17:0. Do kraja poluvremena Nada zgoditkom  Plazibata i pretvaranjem Rossa smanjuje na 7:17.

U nastavku susreta ponovno igrači Sinja prvi poentiraju. Uspješno  akciju  gostujuće momčadi zgoditkom  završava Ivan Klarić Kukuz  za 7:22. Ulaskom iskusnog i prekaljenog Čulića u 55 minuti susreta Nada dobiva na kompaktnosti i čvrstoći. Domaća momčad sve više pritišće goste iz Sinja te zgoditak visi u zraku. Najprije Rosso iz kazne smanjuje na 10:22. Uskoro  Čulić postiže zgoditak za 15:22. Rosso iz pretvaranja pogađa stativu ali lopta ne prolazi rašlje. Nada ne posustaje već nastoji stići sada već dostižno vodstvo Sinja. U 76. minuti   susreta, Čulić ponovno uspješno, zgoditkom završava uvježbanu akciju domaćih a Rosso, iz vrlo teške pozicije, uz aut, pretvara za izjednačenje 22:22.

Kad su se već iščekivali produžeci susreta domaći igrači u žaru borbe čine prekršaj, Niko Pavlović  koristi prigodu iz kazne. Lopta uz pomoć stative pada među rašlje za konačnih 22:25 za sinjsku momčad. Sinj drugu godinu zaredom ima priliku doći do prvog velikog trofeja u seniorskoj konkurenciji. Nada dominantna u domaćem prvenstvu već treću godinu zaredom ostaje bez trofeja u Kup natjecanju.

Za  tjedan dana u reprizi prošlogodišnjeg finala sastat će se Sinj i  HARK Mladost.

Momčad Mladosti bila je uvjerljiva protiv gradskih rivala sa Rudeša pobijedivši ih rezultatom 29:3.